Az RMDSZ törvényhozói jelen lesznek a Cioloş-kormány beiktatásának szentelt szerdai parlamenti ülésen, de nem fognak szavazni – nyilatkozta kedden Csoma Botond, az alakulat képviselőházi frakcióvezetője az Agerpres hírügynökségnek.
Csoma Botond (archív felvétel) • Fotó: RMDSZ
A döntést kedd reggel hozták meg az RMDSZ együttes frakcióülésén.
Csoma Botond hozzátette, hogy ha a Cioloş-kabinetet a parlament nem iktatja be, az RMDSZ részt fog venni a további kormányalakítási tárgyalásokon.
„Részt veszünk a tárgyalásokon, minél előbb kormányra van szükségünk. Nagyon sok függ attól, hogy az államelnök kit bíz meg kormányalakítással, és az illető képes lesz-e parlamenti többséget szerezni” – magyarázta Csoma.
A kormányprogramot és a miniszterek listáját együttes ülésen vitatja meg a képviselőház és a szenátus. A kormány beiktatásához minősített többségre, azaz 234 szavazatra van szükség. Az ülés akkor hazatározatképes, ha a törvényhozók fele plusz egy személy jelen van – emlékeztet az Agerpres.
2021. október 19., 17:26 • utolsó módosítás: 2021. október 19., 17:27
Beszélgetés
Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.